Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego

Zniżki, Rabaty, Benefity

Odliczenie składek związkowych od dochodu – zgodnie z podpisanym porozumieniem z rządem, od 1 stycznia 2024 r. zwiększy się kwota podlegająca odliczeniu od dochodu przeznaczona na składki członkowskie. Limit ten zostanie zwiększony – z kwoty 500 zł do kwoty 840 zł.

 

Elektroniczna Legitymacja Członkowska

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorze Zachodnie koordynuje rozprowadzanie legitymacji członkowskich wśród związkowców z naszego regionu.

Aby otrzymać elektroniczną legitymację:

– czytelnie wypełnij wszystkie pola we wniosku – (>>>wniosek o wydanie ELC),

– wniosek przekaż do Przewodniczącego swojej Komisji Zakładowej, który w formularzu zbiorczym wyśle zlecenie do operatorów regionalnych ELC – (>>>formularz zbiorczy ELC danej organizacji).

Zgłoszenia bez maila czy numeru telefonu będą zwracane do uzupełnienia, co może wydłużyć czas oczekiwania. Pola podane we wniosku są niezbędne do przyjęcia zgłoszenia przez Komisję Krajową.

Informacji dot. ELC udzielają operatorzy:

Wiktor Krukowski – tel. 570 043 789

e-mail: dzialprawny@solidarnosc.szczecin.pl

Iwona Waligóra-Szwabowicz – tel. 91 422 74 22

e-mail: dzialrozwoju@solidarnosc.szczecin.pl

 

Każdy członek NSZZ Solidarność posiadający elektroniczną legitymację członkowską uprawniony jest do korzystania ze zniżek, benefitów czy akcji rabatowych, m.in. może ubiegać się o kartę rabatową uprawniającą do zniżek na paliwo oraz na wybrane produkty i usługi na stacjach Orlen oraz Lotos/Mol.

 

PKN ORLEN – związkowcy, którzy już posiadają elektroniczną legitymację członkowską NSZZ „Solidarność” i chcą uzyskać rabat przy zakupie paliwa i artykułów pozapaliwowych muszą udać się na jedną z dedykowanych stacji PKN ORLEN by wyrobić kartę Biznes Tank. Karta Rabatowa uprawnia do otrzymania upustu cenowego na następujące produkty i usługi: paliwa EFECTA oraz VERVA na Stacjach Paliw PKN ORLEN, myjnia automatyczna oraz odkurzacz, oleje silnikowe oraz płyny do spryskiwaczy, produkty Stop Cafe. Każdy członek związku może posiadać jedną kartę. W przypadku wyrobienia kolejnej karty poprzednia będzie blokowana w systemie. Koszt wyrobienia karty wynosi 1 zł. W przypadku utraty lub zniszczenia karty rabatowej, użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego zgłoszenia tego faktu na najbliższej stacji ORLEN. W przypadku innych zdarzeń lub pytań zachęcamy do korzystania z infolinii – numer podany na karcie.

Oferta przeznaczona jest dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, do transakcji przy użyciu tych kart nie ma możliwości wystawienia faktury VAT.

Rabaty nie łączą się z innymi kartami na stacjach Orlen >>>Lista stacji

KARTA RABATOWA PKN ORLEN – >>>ULOTKA

 

PZU i Bank Pekao SA – członkowie solidarności mogą liczyć na 10 proc. zniżki na ubezpieczenia w PZU oraz skorzystać ze specjalnej oferty Banku Pekao SA. Członkowie Klubu PZU Pomoc NSZZ Solidarność mogą dodatkowo skorzystać ze specjalnej oferty Banku Pekao SA. Warunkiem skorzystania z niej jest przedstawienie legitymacji NSZZ Solidarność w placówce Banku Pekao SA. Zakłada ona chociażby darmowe: prowadzenie rachunku płatniczego, obsługę karty debetowej, czy wypłaty z obcych bankomatów przez 24 miesiące od daty zawarcia umowy o kartę. Bank Pekao S.A. przygotował także ofertę specjalną dla organizacji działających w ramach NSZZ Solidarność.

Oferta Banku Pekao S.A. Dla Członków NSZZ Solidarność – >>>ULOTKA

Warunkiem przystąpienia do Klubu PZU Pomoc dla NSZZ Solidarność jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://klubpzupomoc.pzu.pl/nszz-solidarnosc.

 

LOTOS/ MOL – członkowie Związku posiadający ważną elektroniczną legitymację związkową NSZZ „Solidarność” będą mogli uzyskać rabat przy zakupie paliwa oraz skorzystać ze zniżek na pozostałe towary i usługi na stacjach Lotos i Lotos Optima. Aby założyć kartę rabatową wystarczy złożyć odpowiedni wniosek wraz z wnioskiem o wyrobienie elektronicznej legitymacji związkowej. Oczywiście wniosek o kartę rabatową może złożyć również członek Solidarności, który już posiada elektroniczną legitymację związkową – (>>>wniosek karta LOTOS)

 

 

Towar Rabat
PALIWA
Olej napędowy Dynamic 18 gr/litr
 Benzyna PB98 Dynamic 18 gr/litr
Benzyna PB95 12 gr/litr
Olej napędowy ON 12 gr/litr
LPG 7 gr/litr
TOWARY I USŁUGI
Myjnia 15 %
Cafe Punkt* 10 %
Oleje i płyny do spryskiwaczy 10 %

 

Stacje LOTOS będą zmieniały się w MOL sukcesywnie.

Dotychczasowe warunki handlowe na paliwa standardowe i paliwa premium będą analogiczne jak dla paliw LOTOS oraz LOTOS Dynamic, a na wszystkich stacjach MOL w Polsce honorowane będą bez najmniejszych zmian karty flotowe LOTOS Biznes. Aktualną listę stacji akceptujących karty można znaleźć pod adresem: www.lotosnavigator.pl  w zakładce Atlas Stacji.

Wnioski przyjmuje: Wiktor Krukowski – dzialprawny@solidarnosc.szczecin.pl

 

CDO – prywatna ochrona prawna dla członków związku. W ramach składki w wysokości 5 pln członek związku ma pomoc prawną 24/7 z wszelkich zagadnień prawnych do chwili interpretacji pism. Dodatkowy koszt ponosi w przypadku reprezentowania przed organami. Każdy z członków związku zawodowego może w kwocie dodatkowej objąć ochroną prawną swoich najbliższych rozumianych jako: małżonkowie lub partnerzy lub konkubenci oraz dzieci do 26 roku życia oraz rodziców. Kwota 199,00 pln jest opłatą roczną za całość rodziny.

Szczegółowe informacje pod nr  tel. 533 330 240 – Piotr Wideryński ULOTKA 1  ULOTKA 2

Medicover Sport – jako użytkownik Medicover Sport związkowiec może korzystać z obiektów zlokalizowanych w całym kraju. Do dyspozycji pozostaje około 4800 obiektów sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych, są to m.in. basen, siłownia, zajęcia fitness, joga, taniec,sztuki walki, sauna, grota solna, ścianka wspinaczkowa, park trampolin i wiele więcej. W ofercie dostępne są dwa pakiety do wyboru: goFit lub Fit&more. Oferta kierowana jest dla członków związku regionu pomorza zachodniego z możliwością wykupienia pakietu sportowego dla osoby towarzyszącej oraz dla dziecka. Czas abonamentowy to 3 miesiące, z płatnością miesięczną. Szczegóły oferty dla członków solidarności regionu pomorza zachodniego udostępnione zostały na stronie internetowej:

www.medicoversport.pl/pakiety/nszzsolidarnosc – wpisując kod dostępu z PLAKATU

PRZEWODNIK DLA UŻYTKOWNIKA

 

Holiday Park & Resort – sieć obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych oferująca zakup voucherów na 6-dniowe pobyty (5 nocy) w 6-ciu nadmorskich rodzinnych ośrodkach (Rowy, Pobierowo, Mielno, Ustronie Morskie, Niechorze, Grzybowo) oraz górskim resorcie Holiday Park & Resort Uzdrowisko Cieplice Zdrój z dużym rabatem. Vouchery są bezimienne, jest zatem możliwość zakupu również dla rodzin, z terminem realizacji do 5 lat od momentu zakupu, z gwarancją niezmienności ceny. Każdy członek związku może wykupić dowolną ilość voucherów. Przedstawiane oferty z możliwością zakupu voucherów pobytowych są terminowe i cyklicznie wznawiane.

Osoby kontaktowe wraz ze szczegółową instrukcją korzystania podawane są wraz z nową ofertą.

 

CS Natura Tour – członkowie Solidarności Pomorza Zachodniego, zgodnie z podpisanym porozumieniem, uprawnieni są do skorzystania z poniższych rabatów w zakresie usług turystycznych i szkoleniowych:

  • 10% dla każdego pobytu od ceny katalogowej w przypadku zakupu indywidualnego,
  • 15% dla każdego pobytu od ceny katalogowej w przypadku rezerwacji grupowej,
  • przy grupie liczącej ponad 80 osób wartość rabatu będzie negocjowana indywidualnie.
  • 10 % rabatu dla grupowej usługi szkoleniowej (grupa min. 15 osób).

CS Natura Tour dysponuje bazą noclegową w 13 lokalizacjach w Polsce: Świnoujście, Dziwnówek, Ustronie Morskie, Mielno, Ustka, Jastarnia, Spała, Karpacz, Zakopane oraz Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w Warszawie Krakowie i Wrocławiu.

 

Wszystkim członkom NSZZ „Solidarność” przypominamy, iż warto sprawdzić na stronie internetowej danego regionu aktualne zniżki i benefity skierowane do związkowców. Należy jednak upewnić się, iż są one dostępne dla wszystkich członków NSZZ „S”, nie tylko tych z danego regionu. Osoby, posiadające ważną elektroniczną legitymację członkowską mogą skorzystać ze zniżek oferowanych m.in. przez:

– Ośrodki wypoczynkowe DOMS Spółka z o.o. (Jarnołtówek, Spała, Zakopane i Bukowina Tatrzańska)

https://doms.com.pl/rabat-na-legitymacje/

– ZOO w Chorzowie

ZOO w Chorzowie

– Teatr Rozrywki w Chorzowie

https://solidarnosckatowice.pl/benefity2/teatr-rozrywki/

– Kolejka Linowa Elka w Chorzowie

Kolejka linowa Elka

– Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry

https://solidarnosckatowice.pl/benefity2/park-wodny-tarnowskie-gory/

– Park Rozrywki Rabkoland

https://solidarnosckatowice.pl/benefity2/rabkoland/

– Park Trampolin w Katowicach

http://www.solidarnosc.org.pl/bbial/31460-2/

– Kolej Wąskotorowa w Rudach

http://www.solidarnosc.org.pl/bbial/kolej-waskotorowa-w-rudach/

Termy Chochołowskie

http://www.solidarnosc.org.pl/bbial/termy-chocholowskie/

– Polskie Koleje Linowe

http://www.solidarnosc.org.pl/bbial/polskie-koleje-linowe-2/

– Świat Marzeń w Inwałdzie

https://solidarnosckatowice.pl/benefity2/inwald/

– Domki Letniskowe Zalew Koronowski

https://solidarnoscbydgoszcz.pl/

 

To tylko niektóre z dostępnych propozycji. Szczególnie warto sprawdzić oferty zniżkowo-wypoczynkowe w poniższych Regionach NSZZ „Solidarność”: Płockim, Małopolskim, Podbeskidzkim, Katowickim, Śląsko-Dąbrowskim, Świętokrzyskim, czy Jeleniogórskim.

https://solidarnosc.krakow.pl/benefity/

https://solidarnoscplock.pl/rabaty-dla-posiadaczy-aktualnych-legitymacji-czlonkowskich-nszz-solidarnosc/

http://www.solidarnosc.org.pl/bbial/benefity/

https://solidarnosckatowice.pl/benefity/

https://www.solidarnosc-swietokrzyska.pl/pl/menu_lewe/benefity/

https://soljg.eu/rabaty-bonusy

 

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.