Wesprzyj strajkujących!

Poniżej wklejamy maila, otrzymanego z ZR NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze:

Trwa akcja wsparcia strajkujących pracowników z fabryki obuwia W&W Polska Sp. z o.o. Polska

( fabryka powiązana z niemiecką firmą Finn Comfort- sprzedaje produkowane w Polsce buty).

Proszę przyłącz się do akcji wsparcia.

Instrukcja wsparcia strajkujących w W&W Polska w Lubsku za pomocą Facebooka. Akcja wywierania presji na Finn Comfort:

Wchodzimy na profil Facebookowy Finn Comfort, w zakładkę recenzje – link:

Pod pytaniem „czy polecasz stronę Finn Comfort?” klikamy „nie”

Pojawi się okno, w którym możemy napisać opinię:

W tym oknie wklejamy tekst:

Das Unternehmen verstößt gegen die Regeln der sozialen Verantwortung der Unternehmen. In einer Fabrik in Lubsko (Polen) streikten die Beschäftigten gegen niedrige Löhne und schwierige Arbeitsbedingungen, nachdem die Geschäftsführung die Forderungen der NSZZ Solidarność ignoriert hatte. Nun wird versucht, den Streik zu brechen und die Beschäftigten einzuschüchtern. Das ist nicht akzeptabel. Respekt und anständige Arbeitsbedingungen für die Streikenden bei W&W Polen!

Po polsku oznacza to:

Firma łamie zasady społecznie odpowiedzialnego biznesu. W fabryce w Polsce, w Lubsku, pracownicy wyszli na strajk przeciwko niskim płacom i ciężkim warunkom pracy po tym jak zarząd zignorował postulaty NSZZ „Solidarność”. Teraz podejmowane są próby złamania strajku i zastraszenia pracowników. To nieakceptowalne. Szacunek i godne warunki pracy dla strajkujących w W&W Polska!

Następnie klikamy opublikuj.