Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego

Apel przewodniczącego ZR

Apel Przewodniczącego ZR NSZZ “Solidarność” Pomorza Zachodniego do organizacji związkowych

 

 

Komisja Krajowa NSZZ “Solidarność” , która omawiała w dniu 22. lutego 2024 r. zagrożenia, wynikające z wprowadzenia tzw. Zielonego Ładu, przyjęła stanowisko, wyrażające pełne poparcie dla rolniczych protestów, których bezpośrednią przyczyną jest popierana przez polski rząd błędna polityka Unii Europejskiej. Czytamy w nim m.in.: „Solidarność” niezmiennie od kilkunastu lat i jako pierwsza tak duża organizacja społeczna w Polsce, ostrzega przed szkodliwymi skutkami unijnej polityki klimatycznej. Wielokrotnie jako przedstawiciele pracowników wskazywaliśmy, że ta zgubna polityka jest zagrożeniem dla polskiej energetyki, polskiego przemysłu energochłonnego oraz polskiego przemysłu spożywczego, w tym rodzimego rolnictwa. Przewidywaliśmy, że jej skutkiem będzie zapaść gospodarcza, ubóstwo energetyczne społeczeństwa, likwidacja setek tysięcy miejsc pracy w przemyśle i usługach, brak suwerenności energetycznej oraz załamanie bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa żywnościowego”.

W związku z sytuacją w kraju, rozpoczynamy akcję obrony przed wprowadzeniem Zielonego Ładu. Na początek – czynnie wspieramy rolników podczas protestu w Warszawie, zaplanowanego wstępnie na 6 marca br. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie 28 lutego, po spotkaniu Komisji Krajowej i rolników. Kolejnym etapem będą planowane wspólnie z rolnikami protesty w regionach oraz ogólnopolskie akcje, organizowane przez Komisję Krajową.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze uczestnictwo w planowanych manifestacjach. Tylko od nas zależy, czy będziemy skuteczni i przeciwstawimy się złu.

Wyjazd do Warszawy nastąpi 6 marca w godzinach nocnych, z Jasnych Błoni. Zapisy chętnych przyjmuje sekretariat Zarządu Regionu – tel. 91 422 74 22, e-mail: solidarnosc@solidarnosc.szczecin.pl. Zarząd Regionu zapewnia przejazd autokarem i pokrycie kosztów posiłków w wysokości 50 złotych

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.