Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego

Potrzebne wsparcie!

MOZ NSZZ Solidarność POiW w Stargardzie, zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe naszej członkini, Wiesławy Kułak z Chociwla.

Pani Wiesia jest naszą długoletnią członkinią. Jest osobą niepełnosprawną. Do tej pory bardzo walczyła o swoją samodzielność. Do końca roku szkolnego 2022/2023 była czynna zawodowo. Miała możliwość funkcjonowania tylko na rencie, jednak jej wielkie pragnienie bycia niezależną dopingowało ją do pracy na stanowisku pedagoga w Zespole Placówek Oświatowych w Chociwlu. Niestety, w tym roku szkolnym Pani Wiesi została odebrana ta możliwość ze względu na stan zdrowia.

Pani Wiesia nie jest wstanie poruszać się na większe odległości bez wózka inwalidzkiego. W tym celu musi zakupić większy samochód dostosowany do jej niepełnosprawności. Walcząc o siebie, złożyła wniosek do PFRON-u w ramach programu „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością. Otrzymała dofinansowanie (Umowa dofinansowania nr Oddział Zachodniopomorski  SAM/SAMSAM/2023/03/31/00039). Jednak cena takiego samochodu, ze względu na indywidualne dostosowanie do niepełnosprawności, wynosi około 200 tys. złotych. Po stronie Pani Wiesi zostaje do wpłacenia około 70 tys. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że zakup w tym wypadku samochodu używanego jest niemożliwy, ze względu na konieczne dostosowania.

W związku z powyższym prosimy Państwa o wsparcie Pani Wiesławy Kułak, jako dowodu docenienia jej niesamowitej walki.

WPŁATY PROSIMY DOKONYWAĆ NA KONTO O NUMERZE:

63937510415504496130000010

KUŁAK WIESŁAWA

TYTUŁ PRZELEWU: DOTACJA NA SAMOCHÓD

Jednocześnie bardzo proszę o przesłanie informacji o dokonanej wpłacie do Zarządu MOZ NSZZ ,,Solidarność” POiW w Stargardzie na adres mail:

olaolejnik1@wp.pl

Jeżeli będziecie Państwo potrzebować zaświadczenia o w/w wpłacie bardzo proszę również tę informację zawrzeć w mailu.

Z góry serdecznie dziękując w imieniu Pani Wiesi i swoim:

Aleksandra Olejnik, Przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność POiW w Stargardzie

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.