Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego

Marsz Godności zawieszony

Ze względu na sytuację w kraju, związaną z wybuchem rakiety w Przewodowie, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” na nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła decyzję o odwołaniu czwartkowego Marszu Godności w Warszawie.

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego informuje, że odwołuje zaplanowany na dzisiejszą noc wyjazd do stolicy.

Poniżej publikujemy komunikat Komisji Krajowej: 

Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu podjęła dzisiaj decyzję o zawieszeniu planowanej na jutro akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie. Komisja Krajowa składa wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar tragedii w Przewodowie. W tej dramatycznej chwili jesteśmy razem z Wami. Bez względu na ostateczny wynik śledztwa, winę ponosi Rosja, która dokonała agresji na Ukrainę. NSZZ „Solidarność” stanowczo podkreśla że postulaty, które stały się powodem zorganizowania „Marszu Godności” są nadal aktualne i „Solidarność” nie zrezygnuje z walki o ich realizację. Stąd apel do Rządu RP, aby kierując się taką samą odpowiedzialnością jak „Solidarność”, podjął natychmiastowe rozmowy w sprawie postulatów. Niezależnie od powyższego, Komisja Krajowa kieruje do członków Związku i wszystkich struktur zaangażowanych w organizację protestu słowa podziękowania za pełną mobilizację i liczne zaangażowanie. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość. Nigdy w historii Związku nie musieliśmy podejmować tak trudnej decyzji. Jednak nasza Ojczyzna, którą „Solidarność” nie tylko ma na sztandarach, ale i w swoich sercach, wymaga odpowiedzialności i rozwagi. 

Piotr Duda

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.