W dniach 22 – 23 kwietnia członkowie „Solidarności” jak co roku spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej aby modlić się wspólnie przed cudownym obrazem. Wśród uczestników nie zabrakło pielgrzymów z naszego regionu.

Dowiedz się więcej…

- „Solidarność” musi  stać na straży ludzi i ich interesów i ma prawo mówić władzy co myśli i niech nikt nie śmie jej tego prawa odbierać – mówił w Szczecinie prezydent Andrzej Duda, który brał udział w obchodach 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.  – Związek stoi za pracownikami i dlatego jest nawet ponad władzą.

Dowiedz się więcej…

19 października w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbyły się główne uroczystości upamiętniające 30. rocznicę męczeńskiej śmierci patrona Solidarności. Hołd księdzu Jerzemu przy jego grobie oddały również sztandary z naszego Regionu.

Dowiedz się więcej…

Ponad 10 tys. pielgrzymów – członków NSZZ „Solidarność”, jak zwykle w trzecią niedzielę września przyjechało do Częstochowy, aby oddać pokłon Matce Boskiej Jasnogórskiej. Wśród uczestników XXXII Pielgrzymki Ludzi Pracy nie zabrakło również pielgrzymów z Pomorza Zachodniego.

Dowiedz się więcej…

Niezwykłe przeżycie, wielkie emocje, wzruszenie i wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka, duma z naszego Świętego – to tylko niektóre odczucia, jakie towarzyszyły uczestnikom pielgrzymi na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II, zorganizowanej przez Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego.

Dowiedz się więcej…

Starsze