Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego

Dar dla pogotowia

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie odebrali w piątek środki ochrony osobistej przed koronawirusem. Maseczki, filtry i specjalne koszulki przekazali przewodniczący ZR Mieczysław Jurek i wiceprzewodniczący Dariusz Mądraszewski.

-Zrezygnowaliśmy z tegorocznych obchodów jubileuszu 40.lecia powstania NSZZ „Solidarność” i podpisania Porozumień Sierpniowych. Planowaliśmy te dwie rocznice obchodzić uroczyście, program rozpisany był na wiele tygodni – miały odbywać się koncerty, zawody sportowe, akcje promocyjne. Ale sytuacja jest szczególna, spadła na nas pandemia i zweryfikowaliśmy nasze plany. Solidarność wymaga pomocy ludziom. Dlatego wszystkie środki, jakie planowaliśmy wydać na obchody, przeznaczyliśmy dla pogotowia ratunkowego – powiedział Mieczysław Jurek.

Pieniądze ze środków Zarządu Regionu i zbiórki, przeprowadzonej przez wszystkie organizacje NSZZ „Solidarność” w regionie oraz dotacje przekierowane na prośbę ZR od sponsorów obchodów na rzecz pogotowia pozwoliły na zakupy środków osobistej wartych około 200 tysięcy złotych.

-Przekazywaliśmy je systematycznie podczas ostatnich miesięcy, dziś ratownicy dostają ostatnią transzę: specjalistyczne koszulki, w których nie będą pocić się pod kombinezonami, włoskie maseczki wielokrotnego użytku z filtrem działającym antywirusowo przez miesiąc i wymienne filtry. Wcześniej przekazywaliśmy m.in. maseczki, przyłbice i płyny dezynfekcyjne – opowiadał Dariusz Mądraszewski.

Grzegorz Wasiak, ratownik medyczny z filii WSPR w Kołobrzegu, spytany przez dziennikarzy o to, czy pogotowie nie cierpi na „nadmiar bogactwa” w zakresie środków ochrony antywirusowej zdecydowanie stwierdził : – Mamy pewność, że drugi etap pandemii nadejdzie. Każda pomoc jest na wagę złota.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący Zarządu Regionu poinformowali, że pozostawili pewną rezerwę środków na jesień. Jeśli, tak jak zapowiadają epidemiolodzy, nadejdzie drugi rzut pandemii, zostaną zakupione kolejne środki zabezpieczenia dla pogotowia.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.