DSC02049

Matka Boska Robotników Solidarności już w Szczecinie

W kościele pw. Św. Stanisława Kostki odbyło się uroczyste powitanie przywiezionego z Częstochowy obrazu Matki Boskiej Robotników Solidarności. Wizerunek Najświętszej Panny powitał na naszej ziemi sam Arcybiskup Andrzej Dzięga, a […]

DSC01820

Strajkujący mieli wolność w sercach

- Przed 37 laty Szczecin był jednym z najważniejszych miejsc, gdzie rozstrzygały się polskie losy. Zawsze będziemy pamiętać, że to właśnie tutaj zostało podpisane pierwsze z Porozumień Sierpniowych – napisał […]

kartka-podziękowanie

Cegiełki na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego

Komitet Społeczny Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie rozpoczął zbiórkę pieniędzy na swój cel statutowy, czyli budowę i odsłonięcie pomnika w Szczecinie. Pieniądze można wpłacać na konto bankowe, […]

Down
pause
Up
Dodano na stronę 27 września 2017

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego zaprasza działaczy i członków Związku do udziału w szkoleniach, które przygotowaliśmy w październiku, dotyczące wyborów, asertywności oraz rozwoju związku. Na szkolenia można zapisywać się telefonicznie pod numerem tel. 91 422 74 22 lub mailowo przesyłając na adres: solidarnosc@solidarnosc.szczecin.pl wypełniony formularz (dostępny TUTAJ). Poniżej szczegóły dotyczące szkoleń.

Dowiedz się więcej…

Dodano na stronę 22 września 2017

19 października w Warszawie odbędą się uroczystości liturgiczne ku czci księdza Jerzego Popiełuszki w 33. rocznicę Jego narodzin dla nieba. Zarząd Regionu organizuje wyjazd na mszę świętą w intencji kanonizacji Błogosławionego w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie.

Dowiedz się więcej…

Dodano na stronę 19 września 2017

Ponad dwustu pielgrzymów z naszego Regionu uczestniczyło w corocznej pielgrzymce do Częstochowy, która odbyła się w dniach 16 – 18 września.

Dowiedz się więcej…

Dodano na stronę

W kościele pw. Św. Stanisława Kostki odbyło się uroczyste powitanie przywiezionego z Częstochowy obrazu Matki Boskiej Robotników Solidarności. Wizerunek Najświętszej Panny powitał na naszej ziemi sam Arcybiskup Andrzej Dzięga, a także licznie zgromadzone poczty sztandarowe i członkowie „Solidarności”. Obraz pozostanie tam do końca września, a następnie rozpocznie roczną peregrynację w parafiach naszego Regionu.

Dowiedz się więcej…

Dodano na stronę 15 września 2017

Na antenie Polskiego Radia Szczecin przedstawiciele różnych środowisk dyskutowali o decyzji rządu w sprawie podniesienia od przyszłego roku płacy minimalnej za prace do 2100 zł miesięcznie i stawki godzinowej do 13,70 zł. „Solidarność” reprezentowała Ewelina Młynarczyk, prawnik Zarządu Regionu Pomorze Zachodniej. Burzliwej dyskusji w całości można wysłuchać TUTAJ.

Starsze